Taimetoitluse uuring

Küsimustik loomset päritolu toitusid piiravate toitumismustrite kaardistamiseks

 

Nagu mujal maailmas, leiavad taimetoitlus ja selle tervisemõjud järjest enam tähelepanu ka Eestis. Seetõttu plaanib Tervise Arengu Instituut läbi viia Eesti taimetoitlaste toitumisharjumusi, terviseseisundit ja hoiakuid käsitleva põhjaliku uuringu. Selle ettevalmistamiseks viimegi läbi lühikese küsitluse.

Palume Teil vastata küsimustikule, kui Te piirate oma menüüs loomset päritolu toitusid: liha, kala, piimatooteid ja muna. Ootame vastama nii inimesi, kes täielikult väldivad loomset päritolu toite, kui ka neid, kes väldivad osasid neist toitudest, püüavad neid süüa harvem või väiksemates kogustes.

Küsimustiku täitmiseks kulub 10-15 minutit ja see koosneb kahest osast.

Esimesele osale vastamine on anonüümne ning selles küsime Teie tausta, toitumisharjumuste ja toitumisega seotud hoiakute kohta. Juhul kui olete huvitatud osalemast mahukamas põhiuuringus, küsime seejärel Teie terviseandmeid ja kontaktinfot.

Isegi kui Te põhiuuringus kindlasti osaleda ei soovi, oleksime väga tänulikud, kui vastate siiski küsimustiku esimesele osale. Nii aitate meil saada terviklikuma ülevaate, mil määral ja miks Eesti elanikud loomset päritolu toitudest hoiduvad.

Meile on suureks abiks, kui jagate küsitluse linki oma tutvusringkonnas.

Küsimustik on vastajatele avatud ühe kuu jooksul, kuni 25.08.2019. Kui soovite uuringu kohta rohkem infot, pöörduge palun uuringu kontaktisiku poole:

Keiu Nelis, TAI toitumisuuringute osakonna analüütik
E-mail: keiu.nelis@tai.ee
Telefon: 659 3846 (kl 8-17)